Aranżacje mieszkań pod klucz

Polacy „lubią” remonty i najczęściej wykonują je samodzielnie, zarówno jeśli chodzi o wykończenie nowo zakupionego mieszkania, jak i przearanżowanie obecnego. W obu przypadkach może być to całkiem nowe wnętrze. Coraz popularniejsze stają się jednak aranżacje mieszkań pod klucz, czyli zlecenie projektu i całości prac remontowych firmie, która kompleksowo zajmie się naszym domem. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla każdego, ale w pewnych sytuacjach sprawdzi się ono lepiej niż wzięcie spraw w swoje ręce.

Wsparcie na całej linii

Z decyzji o zleceniu aranżacji mieszkania pod klucz najbardziej zadowolone będą osoby skrupulatne, dokładne oraz – co dość zadziwiające – oszczędne i przedsiębiorcze. Przede wszystkim dlatego, że korzystając z tego typu usługi, możemy mieć pewność co do tego, ile to będzie kosztować i jak dużo czasu to zajmie. Z praktyki zajmujących się tym firm, takich jak Deco Nova wynika, że prawie 100% aranżacji mieszkań pod klucz realizowana jest całkowicie według harmonogramu. Te kilka procent niewielkich opóźnień wynika tylko z nieprzewidzianych wypadków losowych, niezawinionych ani przez wykonawcę, ani przez właściciela mieszkania. Ponadto, jeśli znamy całkowite koszty już wcześniej, możemy łatwiej zaplanować swój budżet. W wielu przypadkach możemy przekonać się też, że jest to tańsze od samodzielnego wykańczania.

Brak pomysłu na wykończenie? To nie problem!

Z aranżacji mieszkania pod klucz bardzo chętnie korzystają także klienci, którzy nie do końca wiedzą, jak powinno wyglądać ich mieszkanie. Zwykle wiedzą oni, co im się podoba, mają tendencję w stronę konkretnego stylu lub znaleźli kilka inspiracji w Internecie, które chcieliby wcielić w życie. Problem w tym, że nie wiedzą, jak to wszystko połączyć i jak – oprócz dobrego wyglądu – zapewnić sobie funkcjonalność. Projektanci bardzo często mają do czynienia z takimi klientami i chętnie słuchają wskazówek i preferencji. Wiedzą jednak, jak wkomponować te wszystkie elementy w jeden, spójny projekt. Tak, by mieszkanie nie było zbyt eklektyczne, a przez to sprawiające wrażenie chaosu, nieuporządkowania i bez motywu przewodniego.

Fachowcy i najlepsze materiały od ręki

Problem z samodzielną aranżacją mieszkania dotyka również strony technicznej tego przedsięwzięcia. To, że mamy ogólną wizję przyszłego wyglądu naszego lokum, a i umiemy samodzielnie położyć panele podłogowe, może być niewystarczające. Kłopoty mogą wyniknąć w kilku kwestiach. Po pierwsze, możemy nie orientować się, jakie są rynkowe ceny usług hydraulicznych, czy zamontowania podwieszanego sufitu. Może to odbić się na naszym portfelu lub na jakości wykonania, a czasami i na tym, i na tym. Po drugie – możemy mieć problemy z doborem materiałów – jakie kafle najlepiej sprawdzą się w małej łazience, czy jaką klasę ścieralności paneli dobrać do salonu. Całą tę wiedzę zapewni nam firma obsługująca wykończenie naszego mieszkania, co jednocześnie oszczędzi i czas, i pieniądze.