Regały używane

Regały używane – nieodłączny element wyposażenia każdego magazynu

Sprawnie funkcjonujący magazyn powinien być wyodrębnioną przestrzenią przeznaczoną do przechowywania różnego rodzaju towarów. Prawidłowe funkcjonowanie tego typu miejsca uzależnione jest w dużej mierze od znajdującego się tam wyposażenia, które powinno być dopasowane zarówno do funkcji magazynu, jak i rodzaju oraz metody składowania dóbr materialnych. Co poza regałami używanymi powinno się tam znaleźć?

W żadnym magazynie nie może zabraknąć odpowiednio dopasowanych mebli. Regały używane stanowią świetną alternatywę dla ich nowej wersji – są tańsze, a ich jakość często nie odbiega od nowych produktów. W magazynie znaleźć mogą się różnego rodzaju regały paletowe, wjezdne czy wspornikowe. Ich wybór powinien być dostosowany do wielkości oraz rodzaju przechowywanych materiałów. Meble do magazynu powinny być wykonane z wysokiej jakości i trwałych materiałów. Związane jest to z faktem, iż każdego dnia są one narażone zarówno na duże obciążenia, jak i na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Gdy nieodłączną częścią magazynu jest warsztat lub biuro, warto zakupić do nich specjalne miejsce biurowe. Dodatkowo, zaopatrzyć mogą się także w pojemne szafy, szafki oraz stoły, które usprawnią codzienną pracę i ułatwią komfortowe przechowywanie różnego rodzaju niezbędnych akcesoriów.

W żadnym magazynie nie może także zabraknąć wózków transportowych. Do wyboru mamy między innymi modele podnośnikowe, dwukołowe oraz paletowe. Tego typu pojazd należy dopasować do wielkości magazynu oraz sposobu i rodzaju przechowywania znajdujących się tam przedmiotów. Niekiedy konieczny okazać może się zakup więcej niż jednego rodzaju wózków, jako że każdy z nich spełnia odrębną rolę.

Kolejny obowiązkowy element wyposażenia magazynu to akcesoria takie, jak pojemniki oraz nadstawki paletowe. Ich ilość należy dopasować do indywidualnych potrzeb oraz rodzaju przechowywanego asortymentu.

Magazyn należy także wyposażyć w drabiny, które są podstawą sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania każdego magazynu. Największą popularnością cieszą się modele podestowe oraz wolnostojące. Wybierając je należy pamiętać, by były one lekkie oraz stabilne. Świetnie do tego celu sprawdzą się drabiny aluminiowe.

W magazynie znaleźć powinny się również pojemniki przeznaczone do przechowywania drobnych przedmiotów, wagi przemysłowe oraz śmietniki.